اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار  یکی از مهیج ترین و جدیدترین ورزش‌های تفریحی است که امروزه در بین شیرازی‌های عزیز طرفدار زیادی پیدا کرده است. اتاق فرار در سال 2004 استارت خورده ومدل امروزی آن در سال 2007 به وجود آمده. با ما باشید تا در این مطلب برخی از بهترین اتاق فرار های شیراز را معرفی و بررسی کنیم.

اولین اسکیپ روم ایران

در ایران اولین اسکیپ روم یا همان اتاق فرار در سال 1395 شروع به کار نموده. هیجان بازی در دنیای واقعی میباشد. این بازی ها در ابتدا عمدتا بازی های منطقی بودند که با کاغذ و خودکار حل میگردیدند. به مرور زمان قفل‌هایی معرفی شدند که باید با استفاده از کلیدهای مخفی و کدهایی که در پیدا کردن اشیا بود باز می‌شدند. با استفاده از تکنولوژی پشرفته تولید تصاویر سه بعدی، معماهای پیچیده‌تری ایجاد گردید و پازل‌ها را تعاملی‌تر و بیشتر شبیه به بازی‌های تئاتر شدند. معمولا در بازی‌های اتاق فرار شما و تیمتان در یک اتاق قرار می‌گیرد و باید با بررسی شواهد و مدارک و یا حل کردن معماها و رازها مسیر خروج را پیدا کنید. تم‌ها و سناریو‌های متفاوتی از قبیل جنایی، معمایی، ترسناک، هیجانی و… در این اتاق‌ها وجود داشته که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. معمولا این بازی به صورت تیمی انجام می‌شود پس بهتر است برای انجام این بازی یک تیم حرفه‌ای، خوش‌فکر و پایه پیدا کنید. یک نفر را به عنوان لیدر مشخص کنید تا بتوانید با تقسیم وظیفه و هماهنگی بیشتر معما ها را حل نمایید.

شرایط اتاق فرار ها

همان طور که گفته شد این بازی‌ها در ژانر های مختلف برگزار می‌شوند و یک تفریح تیمی می‌باشد. تعداد افراد تیم شما، بسته به موضوع و لوکیشن بازی، بین 4 تا11 نفر می‌توانید باشید. البته در مواردی که فضای بازی و داستان بازی کشش تعداد افراد بیشتری را داشته باشد، این بازی با تعداد نفرات بیشتری نیز برگزار می‌گردد. طرفداران اتاق های فرار معمولا از قشر خاصی نیستند. از این بازی میتوان به عنوان یکی از اعتیاد آورترین و مهیج ترین سرگرمی جوانان نام برد. اکثر اتاق های فرار که طراحی می گردند دارای سطح سنی خاصی می باشند که معمولا در توضیحات خود به علاقه مندان اطلاع رسانی می شود. البته بعضی از آنها نیز دارای محدودیت سنی نبوده و همه می توانند از آن بهره مند و سرگرم شوند.

اتاق فرار های شیراز

در شیراز مجموعه های خوبی از اتاق فرار باز گشایی گردیده که استقبال زیادی از آنها شده است. ما در آفکادو امکان استفاده‌ی با تخفیف از این مجموعه ها را برای شما مهیا کرده‌ایم. در ادامه لیستی از بهترین اتاق فرار های شیراز را می‌توانید ببینید.

اتاق فرارا پنیک روم

پنیک روم بزرگترین اتاق فرار خاورمیانه است که توی شیراز واقع شده. در این اتاق 6 سناریو وجود دارد که آنها را با هم بررسی می‌کنیم.

اتاق fear of the dark ترس از تاریکی :

گروه 6 تا 9 نفره

در سال 1684 در شهر رم تعدادی از دخترانی ک در این منطقه زندگی میکردند توسط ارواح شیطانی اغوا میشدند و برای ملاقات با راهبان رهسپار صومعه میشدند. شما برای نجات آن منطقه از دست این نیرو‌های شیطانی به عنوان تعدادی راهب وارد معبد شده‌اید. در میان تمام ارواح اغوا شده به یاد داشته باشید که در این ماموریت تنها باید به یک دختر بچه اعتماد کنید.
مدت زمان بازی : 90 دقیقه

اتاق escape from torture فرار از شکنجه :

گروه 4 تا 9 نفره

یک قاتل زنجیره‌ای روانی شما را به اسارت گرفته است. این قاتل عاشق این است که افرادی را که به اسارت گرفته است را شکنجه دهد. شما تنها یک ساعت فرصت دارید ک از چنگ این قاتل فرار کنید.
پ.ن: برای بازی کردن این اتاق نباید فوبیا به خزندگان زنده داشته باشید.

اتاق defusing the bomb :

گروه 4 تا 9 نفره

تروریست ها در دفتر جنرال الن تورینگ یک بمب کار گذاشتن که دستگاه معروف ایشون رو از بین ببرند شما و تیمتون ماموریت دارید به عنوان یک تیم خنثی ساز بمب وارد دفتر جنرال شید و تو مدت زمان یک ساعت اون بمب رو خنثی کنید اگه خنثی نکنید تجربه به یاد موندنی اتفاق میوفته.

اتاق museum heist :

گروه 4 تا 9 نفره

شما و تیمتون تصمیم میگیرید دست به یک سرقت بزرگ اونم تو یکی از امنیتی ترین موزه های جهان بزنید. شما فقط یک ساعت زمان دارید وارد اون موزه شید سیستم های امنیتی رو از کار بیندازید و الماس ارزشمند رو تصاحب کنید.

اتاق station of murder :

گروه 4 تا 9 نفره

در سال ۱۹۹۲ در یک ایستگاه قطار قدیمی قتلی اتفاق افتاده که شما و تیمتون هم در اون زمان اونجا حضور داشتید. قاضی پرونده در روند پرونده به سرنخی نرسیده و حال از تمامی حاظرین روز وقوع جرم خواسته در اون مکان حاظر شن در نقش یک سری کاراگاه و صحنه جرم رو بازسازی کنن … البته ممکنه قاتل یکی از بین خود شما باشه

اتاق paniq lab :

گروه 4 تا 9 نفره

یک ویروس توسط شخصی ساخته و منتشر شده که کل انسانها رو به شکل زامبی در میاره شما و تیمتون چون تو اون زمان در یک مکان کوهستانی بسیار سرد حضور داشتیداز مبتلا شدن به ویروس در امان موندید حال سرنوشت انسان های جهان در دستان شماست شما به عنوان تعدادی دانشمند وارد آزمایشگاهی که نیرو های امنیتی شهر تونستن فقط واسه یک ساعت سوخت ژنراتورشو تامین کنند میشید و اون پادزهر و یا میسازید و یا پیدا میکنید و جهان رو نجات میدین دقت کنید تا زمانی که نور آزمایشگاه تامین باشه و ژنراتور کار کنه شما و تیمتون در امانید.

اتاق توهم delusion:

گروه 4 تا 9 نفر

شما و تیمتون به صورت ناخواسته یک سری مدارک محرمانه کشور هند رو بدست اوردید و دست به افشا کردن اونا زدید. یه آژانس امنیتی هندی شما رو ربوده و یک سری مواد توهم زا به شما تزریق کرده که شما رو افرادی متوهم جلوه بده. اینجا یک تست روانی از طرف دادگاه هند هست که شما باید با موفقیت مرز بین رویا و واقعیت رو تشخیص بدید و راه خروج رو پیدا کنید.
مدت زمان بازی : 1 ساعت

رزرو پنیک روم

اتاق فرار ژوپ گیم

اتاق فرار ژوپ گیم یکی از بهترین اتاق فرار های شیراز هست که به تازگی شروع به کار کرده. این اتاق فرار  2 تا سناریو داره که هر دو زیبا و عالی هستند. بیاید با سناریو های اتاق فرار ژوپ گیم آشنا بشیم.

اتاق فوبیا

اتاق فرار های شیراز, بهترین اتاق فرار های شیراز

 • ژانر :وحشت ، هیجان انگیز
 • زمان بازی :75 دقیقه
 • تعداد نفرات :4 تا 6 نفر
 • حداقل سن :16 سال
 • درجه سختی :100 %

سناریو

شما و تیمتان به عنوان دانشجویان روانشناسی برای اتمام دوره‌های کار آموزی خود در یک آسایشگاه روانی مشغول به کار هستید. پس از مدتی صدای تقلا کردن و ناله‌های دل‌خراش بیماران را دنبال کرده و متوجه شیوه‌ی وحشیانه و غیرانسانی‌ای که برای آزمایش بر روی بیماران روانی انجام می‌دهند می‌شوید…
اما این کنجکاوی شما به قیمت جانتان تمام می‌شود.
باید تا قبل از اینکه گرفتار سرنوشت زجرآور بیماران این آسایشگاه شوید جون خودتون رو نجات دهید.

اتاق فرار های شیراز, بهترین اتاق فرار های شیراز

فال نحس

اتاق فرار های شیراز, بهترین اتاق فرار های شیراز

 • ژانر :ترسناک ، درام
 • زمان بازی :60 دقیقه
 • تعداد نفرات :4 تا 7 نفر
 • حداقل سن :16 سال
 • درجه سختی :100 %

سناریو

در یکی از روستاهای اطراف شهر شیراز خزینه ی خشک و متروکه وجود دارد. شایعه‌ای بین افراد محلی آن روستا به گوش رسیده که قبل از کامل شدن ماه، صدای جاری شدن آب و ناله‌ای عجیب از آن خرینه‌ی متروک به گوش می‌رسد.
زمزمه‌هایی مبنی بر نفرین هزار ساله‌ای که ارواح و جن‌هایی که با باد سفر می‌کنند تمامی محلیان را به وحشت انداخته است. گویا شیاطین و جن ها بدن هر کسی که تلاش کرده راز این نفرین هزار ساله را کشف کند را تسخیر و پس از مدتی به آتش می‌کشیدند.
شما و دوستانتان فقط 60 دقیقه فرصت دارید تا از این خزینه‌ی جهنمی فرار کرده و مانع تسخیر شدنتون توسط شیاطین شوید.

اتاق فرار های شیراز, بهترین اتاق فرار های شیراز

رزرو اتاق فرار ژوپ گیم

اتاق فرار آلکاتراز

 • سناریو قتل مرموز 
  3 تا 8 نفر
 • سناریو ۲ کلبه وحشت
  4 تا 8 نفر
 • سناریو ۳ عملیات سری
  4 تا 8 نفر

رزرو اتاق فرار آلکاتراز

اتاق فرار برمودا

 • سناریو انتقام
 • سناریو سرزمین زامبی ها
 • سناریو معبد فرعون

رزرو اتاق فرار برمودا

مطالب دیگر:

10 مزیت رفتن به استخر

Summary
اتاق فرار های شیراز, بهترین اتاق فرار های شیراز
Article Name
اتاق فرار های شیراز
Description
در این مطلب به معرفی برخی از بهترین اتاق فرار های شیراز میپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *