در طول تاریخ استفاده از محصولات چرمی، به خصوص کفش چرم، نسبت به سایر محصولات مورد استقبال و توجه بیشتری قرار گرفته است. دلیل آن چیست؟ پاسخ این سوال را در این مطلب خواهید خواند. در این مطلب ما به بررسی برخی مزایای استفاده از چرم نسبت به دیگر محصولات خواهیم پرداخت.

چند نوع چرم داریم

بهتر است اول کمی در باره چرم بدانیم. چرم ها به سه دسته چرم سبک، چرم نیمه سنگین، و چرم سنگین تقسیم می شوند. این دسته بندی ها نسبت به حیواناتی که از آنها چرم گرفته می شود است. قیمت و برخی خواص و ویژگی های این سه دسته نیز کمی با هم متفاوت است.

چرم سبک

چرم سبک به چرم پوست حیواناتی مانند گوسفند، بز، بزغاله و بره گفته می شود و برای تولید محصولاتی که نازک تر و دارای ظرافت بیشتری هستند مانند لباس های چرمی پالتو ها کاپشن ها از این نوع چرم استفاده می شود.

چرم نیمه سنگین

این نوع  چرم از دباغی  پوست حیواناتی مانند کروکودیل و شتر مرغ به دست می آید. این نموع چرم به دلیل کمیابی و قیمت بالایی که دارد بیشتر در محصولات لوکس و تزئینی به کار می رود.

چرم سنگین

چرم سنگین از پوست حیواناتی مانند گاو، گاومیش، شتر و … به دست می آید. در بین عموم افراد، این چرم زیبا ترین و مقاوم ترین چرم در میان انواع چرم ها می باشد. از این نوع چرم در ساخت زیره و رویه کفش و در ساخت کیف های دستی نیز استفاده می شود.

اما مزایای کفش چرم طبیعی چیست؟

مزایای کفش چرم

کفش از جنس چرم بسیار زیبا است.

کفش چرم, کفش چرم و برتری های آن

کفش‌های چرم طبیعی، بسیار زیبا و شیک است و این موضوع را هر کسی قبول دارد. این نوع کفش‌ها از مواد براق و با کیفیت بالا ساخته می‌شوند و به همین دلیل بسیار مدرن و منحصر به فرد به نظر می‌رسند.

چرم طبیعی و کیف و کفش‌های ساخته شده از آن دارای رنگ‌های مختلفی در بازار هستند. شما می‌توانید به راحتی لباس خود را با محصولات چرمی ست کنید. دلیل آن تنوع رنگی محصولات چرمی است.

سازگاری با محیط زیست

کفش چرم, کفش چرم و برتری های آن
کفش چرم مردانه

این کاملا یک امر طبیعی است که کفش های چرم با طبیعت سازگار تر باشند چون از ماده مصنویی یا شیمیایی در آنها استفاده نشده است. کفش جنس چرم زمانی که دیگر استفاده ایی ندارد و به طبیعت می رود، به راحتی بازیافت می شود.اما کفش‌های جنس چرم غیرطبیعی سال‌ها طول می‌کشد تا به چرخه طبیعت بازگردند و تجزیه شوند.

جریان هوا در کفش، جلوگیری از عرق

کفش های چرمی انتخاب مناسبی برای افرادی است که زیاد عرق می کنند. این نوع کفش به دلیل جریان هوایی که در آن می گذرد به پا اجازه میدهد نفس بکشد و در نتیجه عرق نکند.

در عین حال، چرم طبیعی پای شما را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می دارد و این موضوع برای برخی افراد (مثل من) بسیار مهم است.

چرم طبیعی راحت‌ تر است

کفش چرم این ویژگی را دارد که بعد از چند بار پوشیدن، قالب پای شما را به خود گرفته و از آن به بعد به راحتی پای شما می رود. این خلاف فکر افرادی است که پوشیدن این نوع کفش را یک کار سخت می دانند. این ویژگی را چرم مصنوعی ندارد و برای پوشیدن آن پای شما اذیت می شود. برخی انواع چرم مصنوعی وجود دارد که می تواند قالب پا را بگیرد ولی ماه ها طول می کشد و شما باید ماه ها درد را تحمل کنید.

کفش چرم بسیار راحت تعمیر می شود

کفش چرم, کفش چرم و برتری های آن

تعمیر تمامی مشکلات و خرابی های کفش مانند ترک‌های پوستی و خراش و لکه‌های محو و براق بر روی چرم، به راحتی انجام می‌شوند، این موضوع حتی زمانی که شما کفاشی در نزدیکی خود ندارید هم درست است. در عوض چرم مصنوعی تعمیری بسیار سخت دارد و اکثر کفاش ها این کار را انجام نمی دهند. حتی پس از تعمیر نیز، برخلاف کفش چرم اصل، چرم مصنوعی به حالت اولش باز نمی گردد.

 ماندگاری بالا

با نگهداری درست، چرم اصل می توانند سال ها برای شما کار کنند. این کفش ها در تمام طول عمر خود ظاهر زیبا و براق خود را نگه می دارند. خرابی در این کفش ها کمتر اتفاق می افتد.

قابلیت ضد آب بودن

کفش چرم, کفش چرم و برتری های آن

این جنس از کفش ها اکثرا ضد آب هستند. این ویژگی سبب می شود پای شما در خانه و در بیرون از خانه خشک بماند و در زمان باران نیز پای شما اذیت نمی شود.

تگر شما هم مثل افراد دیگر عاشق کفش چرم هستید به سایت آفکادو سر بزنید.

مطالب دیگری که ممکن است دوست داشته باشید

Summary
کفش چرم, کفش چرم و برتری های آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *