در این مطلب می خواهیم درباره کراتینه مو ،ضررهای ان ،  و برند های محبوب و معروف ان با شما صبحبت کنیم.

انواع کراتین

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

1- کراتین حیوانی

2- کراتین گیاهی

3- کراتین های شیمیایی

کراتین مو با منشا حیوانی معمولا ازحیوانات با پوست سخت و حیوانات شامل مهره درست می شود و در ناحیه شرق اسیا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.کراتین گیاهی از گیاهی مخصوص در برزیل گرفته می شود که صمغ این گیاه مقدار بسیار زیادی کراتین دارد . منشا  شیمیایی با ساختار شکنی فرمول های شیمیایی در آزمایشگاه به دست می آیند. این نوع کراتین ، کراتین هیدرولیز شده است. معمولا در ایران از این نوع کراتین استفاده می شود.

در بدن انسان، کراتین توسط سلول‌هایی به نام کراتینوسیت تولید می‌شود. سول های کراتینوسیت در لایه‌ عمیق پوست یعنی  اپیدرم وجود دارند که ملانین را به خود جذب می کنند به طوریکه ملانین را از اشعه‌های ماورا بنفش حفظ می کند . اگر میزان کراتین در انسان رو به افزایش رود بطوریکه به بالای ۵ یا ۶ برسد، ممکن است کلیه‌های انسان دیگر توانایی تصفیه خون را نداشته باشند و از کار بیفتند.

ابریشم سازی مو اصطلاح دیگری برای کراتینه کردن مو می باشد. به این دلیل به کراتینه کردن مو ابریشم سازی نیز میگویند که بعد از کراتینه، مو ها مانند ابریشم نرم و لطیف میشوند.

نکته قابل توجه

به طور معمول دیده شده است که بعد از استفاده ازکراتین شیمیایی ، در موقع اتو کشیدن موهایی که با کراتینه پوشیده شده اند، نوعی گاز خطرناک و تند ازاد می شود که می تواند منجربه مشکلات ریوی شود. این گاز بیشترین اثر منفی را بر روی ارایشگران خواهد گذاشت . این نوع گاز فرمالدئید نام دارد.

فرمالدئید گازی خطرناک

از انواع ماده های نگهدارنده محسوب می شوند که در هر سه نوع از کراتینها وجود دارد. اما درصد آن در انواع کراتین تفاوت دارد . این مقدار در کراتین حیوانی درصد پایینی دارد وچیزی در حدود 1 درصد است. و در کراتین گیاهی حدودا کمتر از 2 درصد و کراتین شیمیایی دارای ییش از از 48 درصد از این نوع ماده نکهدارنده است .

درصد بالای فرمالدئید در کراتین شیمیایی منجربه ازاد شدن گاز خطرناک می شود. در مجاور دائمی بودن با این نوع گاز خطرناک منجربه پدید امدن مشکلات برای آرایشگرمی شود. به همین دلیل است که ارایشگاه ها باید تهویه مناسب را برای دور کردن این گاز داشته باشند

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

طول عمر موهای کراتینه شده

نتیجه های درمان‌ با کراتینه ‌مو بین مراجعه کنندگان تفاوت دارد. دربرخی از انها انتظاراتی را که از قبل داشته اند اتفاق می افتد و چندین ماه موه ها به صورت صاف و لخت پایدار هستند. اما در مقابل برخی از افراد به صورت کامل رضایت ندارند و مو هایشان بعد از مدتی کوتاه دوباره به حالت اول برمی گردد.

نانوکراتین روشی مناسب برای موهای آسیب دیده

نانو ملکلول های کراتین ذرات ریزی هستند بطوریکه میلیون ها ذره از این ملکول ها می توانند بر روی سره سوزن جمع شوند.این ملکول ها در موهایی که اسیب دیده اند به طور عمیق نفوذ و رسوب می کنند و برای ترمیم و بازسازی دوباره مو در ساقه های مو نیز به این شکل عمل می کنند.

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو یا صاف کردن منظور کدام است

یکی از گمراهی هایی که ممکن است دچار ان شوید این است که فکر کنید با کراتینه کردن مو برای همیشه موهایی صاف خواهی داشت. اما بر عکس کراتینه کردن مو در واقع به ریلکس کردن مو کمک می کند.کراتینه مو به از بین بردن وزی و فری مو کمک می کند. کراتینه کردن مو به موهای شما نرمی ، لطافت و ویژگی لغزنده بودن را می بخشد . حتی هنگام شانه زدن یا بیرون امدن از حمام یا شستن سر و یا رفتن به زیر باران این ویژگی های گفته شده از بین نمی روند.

عوارض ناشی از کراتینه کردن زیاد مو

 • ریزش و شکسته شدن مو
 • تهوع
 • سرگیجه
 • عوار پوستی
 • سرطان
 • خشکی مو
 • موخوره
 • بروز شوره سر
 • چرب شدن مو
 • سرطان(مهمترین عارضه)

قیمت کراتینه  کردن مو

نمی توان به طور دقیق قیمت کراتینه مو را گفت چرا که قیمت به سالن های ارایشی بستگی دارد. اما به طور معمول از حدود ا میلیون و 140 هزار تومان شروع می شود.

مراحل کراتینه:

کراتینه کردن در سالن ها در چند مرحله انجام میشود.

 1. کراتین را با ماده ای بنام فرملدهید ترکیب کرده و بر روی مو میگذارند.
 2. با اتو مو و با دمای زیاد روی مو میکشند تا کراتین به درون مو برود.
 3. به مدت چند روز باید مو از رطوبت دور باشد.
 4. پس از چند روز که دوباره به سالن میروید مو های شما شسته میشود تا مواد شیمیایی از آن خارج شود

 10 برند معروف کراتین های مو

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

 • برند ditron
 • ست کراتینه ارگانیک Kerarganic
 • برند کراتینه مو Global Keratin Color Protection
 • برند L’ANZA Keratin Healing Oil Hair Treatment
 • برند کراتینه Keratin cure bio-brazilian
 • برند Lasio Keratin-Infused Treatment One Day Formula
 • برند DAILY KERATIN by Keratin Express
 • برند Keratin Research Brazilian Keratin Hair Treatment
 • برند loland
 • برندGOLD LABEL

۱- برند ditron

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

این مارک در ایران ساخته می شود. این کراتینه مو برای اب رسانی به مو و همچنین برای از بردن خشکی و وزی مو عمل می کند که از بهترین احیا کننده های سلامت مو محسوب می شود .این کراتینه مو دارای ویتامین B6 است که به تغذیه فولیکول های مو کمک می کند. علاوه بر این می تواند موخوره را از بین ببرد.همچنین به ترمیم، نرم و تقویت کردن مو نیز کمک می کند. دراخر بگوییم که این کراتینه مو تحت عنوان ماسک مو،شامپو، اسپری در بازار موجود است.

۲- ست کراتینه ارگانیک Kerarganic

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

این ست حاوی یک شامپو و یک ماسک مو است. این ست به دلیل اینکه ارگانیک بوده اسیبی به مو متحمل نمی شود. یکی از ویژگی های این ست نسبت به برندهای رقیب خود که راحیه تندی دارند، دارای رایحه خوبی است.

۳- برند Global Keratin Color Protection

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

این مارک از کراتینه که به نام گلوبال هم شناخته می شود به صورت شامپو می باشد و در ساختار آن از محصولات جووکسین استفاده شده است.

۴- برند L’ANZA Keratin Healing Oil Hair Treatment

این مارک بر خلاف سایر محصولات فاقد ماده ی سمی فرمالدئید می باشد و در عوض از پروتئین‌های کراتینی و IV Complex Phyto سرشار است.

۵- برند Keratin cure bio-brazilian

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

این ست شامل شامپو و نرم کننده برای استفاده روزانه است. البته در میان برنده های رقیب از قیمتی به نسبت بالایی برخوردار است.

۶- برند Lasio Keratin-Infused Treatment One Day Formula

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

این محصول بهترین برند مواد کراتینه مو محسوب می شود و البته قیمت بالایی دارد. این محصول از کراتین، فرمالدئید تشکیل شده  که در سالن های زیبایی در سطح جهانی به کار می رود.

۷- برند DAILY KERATIN by Keratin Express

این کراتینه مو از فرمالدئید و مواد شیمیایی درست نشده است. برای کسانی که خیلی به انتخاب خود حساس هستند می تواند مناسب باشد. در این برند از روغن کراتین، عصاره Versicolor،  پروتئین کراتین هیدرولیزه شده استفاده شده است که موها را نرم و درخشنده می کند.

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

۸- برند Keratin Research Brazilian Keratin Hair Treatment

این کراتینه از روغن ارگان ، روغن نارگیل، اسید امینه، پروتئین های مخصوص مو درست شده است.این کراتینه مو به ترمیم، تقویت  و در ازبین رفتن وز و فری مو کمک کند.

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

۹- برند loland

این کراتینه مو به مرطوب شدن مو ها کمک می کند، از شکنندگی مو ها و از ایجاد موخوره در پایین مو جلوگیری می کند.این برند به صورت شامپو و کرم در بازار های موجود است که بوی مطبوعی دارد.

۱۰- برندGOLD LABEL

کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟

برند گُلدلیبل برای موهای بلند و فر مناسب است که با فرمولاسیون قوی می تواند در صافی مو تاثیرگذار باشد. این در حالی است که دارای بوی تندی است.

در مقاله بعدی درباره میزان ماندگاری کراتینه مو، پیشنهادات برای بهترین و نحوه نگهداری آن صحبت خواهد شد.

با سایت تخفیف آفکادو همراه باشید ما با بهترین سالنهای آرایشی که در زمینه کراتینه مو کار میکنند و بیشترین تخفیفات کراتینه را دارند در خدمت شما هستیم.

برای اطلاع از سالن های ارایشی در شیراز می توانید به اینجا سر بزنید.

Summary
کراتینه مو, کراتینه مو چیست؟
Article Name
کراتینه مو چیست؟
Description
کراتینه کردن مو باعث روشن تر شدن و نرمی بیشتر مو میشود.
Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *