طبق آمار، خوراک های رستوران ها و فست فود ها نسبت به زمان گذشته در حال سالم تر شدن هستند. میزان استفاده از خوراک های کم کالری بیشتر شده است و در عین حال، میزان ورزش بیشتر شده است. اما در کنار اینها میزان چاقی افراد و میزان مریضی چاقی مفرط در بین مردن بیشتر شده است. آیا مصرف فست فود دلیل آن است؟

دلیل ان چیست؟ چطور در حالی که خوراک ها به سمت سالم تر شدن می روند و مردم به سمت چاق تر شدن.

دپارتمان کشاورزی ایالات متحده اعلام کرده است که از سال 2000، مردم به طور میانگین به میزان 450 کالری بیشتر از لازمه بندشان استفاده می کنند. این میزان بیشتر از چیزی است که روزانه به وسیله ورزش مصرف می شود.

به طور کلی باید سعی کنیم که مصرف فست فود خود را کمتر کنیم. اما با این حال افرادی که مشغله بیشتری نسبت به دیگران دارند، بیشتر از باقی افراد به فست فود ها می روند. پس باید به فکر این باشند که چگونه در این میان یک عادت غذایی مناسب داشته باشند؟

در این مطلب ما به بررسی روش هایی برای سالم تر بودن عادت غذایی خود حتی در مصرف فست فود ها می پردازیم. پس با ما باشید.

سالم بودن در مصرف فست فود ها

حجم خوراک های خود را کمتر کنید

مصرف فست فود, چگونه در مصرف فست فود ها سالم تر باشیم

فست فود ها معمولا سایز های متفاوتی دارند. سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که سایز کوچک‌تری دارند. برای مثال همبرگر هایی که دو یا سه لایه گوشت دارند را انتخاب نکنید و آنهایی را که ساده تر هستند ترجیح دهید. اگر در منوی فست فودها غذای سایز کودک وجود دارد، آن را انتخاب کنید. عوض کردن سیب زمینی سرخ شده سایز بزگ با سایز کوچک به تنهایی حدود 200 کالری اختلاف بوجود می آورد.

مخلفات سالم تری را انتخاب کنید

مصرف فست فود, چگونه در مصرف فست فود ها سالم تر باشیم

سعی کنید در کنار غذای خود از مخلفات سالم تری که در فست فود های زیادی سرو می شوند استفاده کنید. برای مثال بجای سیب زمینی سرخ شده، یک سالاد سفارش دهید. یا می توانید ماست یا حتی یک ظرف میوه سفارش دهید.

همه سالاد ها سالم تر نیستند!!!

این فکر که “سالاد ها همیشه سالم تر از فست فود ها هستند” تا حدودی درست است. سالاد های فست فود ها ممکن است از مرغ سرخ شده بجای گریل شده استفاده کنند که کالری کلی را افزایش می دهد. سس هایی که روی سالاد ها استفاده می شود می تواند بیشتر از آنچه انتظار دارید کالری داشته باشند. پس همیشه مراقب سس استفاده شده باشید.

بیشتر غذا های کباب شده را انتخاب کنید

مصرف فست فود, چگونه در مصرف فست فود ها سالم تر باشیم

غذا های سرخ شده یا سوخاری شده، مانند مرغ سرخ شده یا ماهی سوخاری، چربی و کالری زیادی دارند. سعی کنید به جای آن غذا های گریل شده یا کباب شده را استفاده کنیدو غذا هایی ماننده سینه مرغ یا گوشت کبابی.

درست بنوشیم

مصرف فست فود, چگونه در مصرف فست فود ها سالم تر باشیم

نوشیدنی های کنار غذا تاثیر بسیاری در بدن ما دارند. نوشیدنی های گاز دار مانند نوشابه نه تنها دارای کالری بالایی هستند، بلکه قند زیادی نیز دارند و برای بدن بسیار مظر هستند. همچنین شیک ها هم می توانند تاثیر بدی داشته باشند. برخی از شیک های بزرگ به تنهایی حدود 800 کالری دارند که به اندازه یک غذای کامل است.

مواد معدنی را در نظر بگیرید

سعی کنید موادی که در غذای شما استفاده شده است را بشناسید. با دانستن این موضوع می توانید میزان مواد معدنی گرفته شده توسط بدنتان را کنترل کنید. سعی کنید از غذا هایی که دارای مواد معدنی مفید بیشتری هستند استفاده کنید. غذا های دارای چربی، قند یا نمک زیاد هستند را کمتر مصرف کنید.

به مایونز نه بگویید

مصرف فست فود, چگونه در مصرف فست فود ها سالم تر باشیم

این موضوع به میزانی مهم است که بخش مخصوص خود را دارد. مایونز در آمریکای شمالی محبوب ترین و معروف ترین چاشنی به حساب می رود. اما برای این موضوع که آیا سالم است یا خیر سخنان متفاوتی وجود دارد.

مایونز بیشتر از هر چیز دیگری، پر از چربی و کالری است. برای همین می تواند یک چاشنی بسیار چاق کننده و آسیب رسان باشد. هر قاشق مایونز حدود 100 کالری دارد و این یک موضوع بسیار نگران کننده است. اما مایونز ها می توانند با روغن های متفاوتی تولید شوند از همین رو مایونز های خانگی و دست ساز می توانند چربی کمی نیز داشته باشند. اما کالری آنها در هر صورت بسیار بالا است.

پس به طور کلی برای دور ماندن از چاقی یکی از مهم ترین کار هایی که باید انجام دهید، دوری از مایونز است.

در اینجا برخی نکات جالب را می بینید که می توانید برای سالم تر ماندن استفاده کنید.

  • غذای خود را با کسی شریک شوید. برای مثال غذای یک نفره را همراه با یک نفر دیگر بخورید
  • ترجیحا از نان سبوس دار استفاده کنید
  • می توانید همبرگر خود را بدون نان رویی بخورید
  • دستور دهید در ساندویج سفارشی شما سبزیجاتی مانند گوجه و کاهو بیشتر استفاده شود
  • از نمک کمتر استفاده کنید
  • تا جای امکان از مایونز استفاده نکنید یا ترجیحا از مایونز کم چرب استفاده کنید. همین موضوع را در رابطه با سس کچاپ هم رعایت کنید
  • شیرینیجاتی که قند زیادی دارند را کنار بگذارید

برای مطالعه مطالب مرتبط روی لینک های زیر کلیک کنید:

Summary
مصرف فست فود, چگونه در مصرف فست فود ها سالم تر باشیم
Article Name
چگونه در مصرف فست فود ها سالم تر باشیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *