عینک های ریبن (Ray Ban) را همه می‌شناسیم و دوست داریم. اگر از علاقه مندان شدید آن باشید حتما می‌دانید که قیمت آن بالا بوده که به نسبت کیفیت آن ارزشش را دارد. با این قیمت، خیلی مهم است که مطمئن شوید عینک ریبن که خریده‌اید، اصلی و اورجینال باشد و جنس تقلبی یا به عبارتی فیک خریداری نکرده باشد. به عبارت دیگر چگونه عینک ریبن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم.

در دنیای امروز تشخیص فیک یا اصل بودن عینک ها سخت است. توانایی بالای کپی کردن تمام مشخصات عینک اصل که در بازار این روز ها دیده می‌شود، کار تشخیص را سخت تر می‌کند. در این مطلب ما به توضیح موارد و روش هایی می‌پردازیم که می‌توانید با پیروی از آنها عینک ریبن اصل را از نوع تقلبی آن تشخیص دهید.

راه های تشخیص ریبن اصل از تقلبی

1. پکیج کامل عینک

ریبن اصل, چطور عینک ریبن اصل را از تقلبی تشخیص دهیماولین قدمی که شما برای تشخیص اصل بودن عینک ریبن بردارید، این است که چک کنید تمام محصولاتی که همراه با خرید عینک ریبن اصل در خرید شما باشد. این محصولات شامل موارد زیر می‌شود.

  • یک جعبه که روی آن لوگوی ریبن با کیفیت بالا درج شده است و در کنار آن توضیحاتی از سازنده عینک، مدل و برخی از مشخصات آن می باشد. لوگوی روی جعبه باید با کیفیت بالا باشد و نباید بتوان آن را خراشاند. همچنین جنس خود جعبه نباید بیش از اندازه نازک یا براق باشد. روی جعبهخ باید یک بارکد باشد که بتوانید آن را اسکن کرده و مشخصات کامل عینک را در سایت اصلی آن بیابید.
  • جاعینکی مقاوم که جنس آن شبیه به چرم و اغلب اوقات به رنگ مشکی و قهوه‌ای است. یک طرف این جاعینکی باید لوگوی ریبن داشته باشد که این لوگو نیز باید بسیار با کیفیت بوده و از روی آن کنده نشود. دکمه‌ای که روی جاعینکی و برای بسته شدن آن است، نیز دارای لوگوی ریبن است.
  • دستمال مخصوص عینک باید دارای کیفیت بسیار بالا باشد و جنس آن بسیار نرم باشد. همچنین روی این دستمال نیز مانند باقی اقلام ریبن، لوگوی ریبن به رنگ قرمز  و با وضوح بالا باید دیده شود.
  • در اغلب اوقات، نمیتوان گفت تمامی اوقات، در جعبه عینک ریبن، یک دفترچه راهنما نثیز وجود دارد. این دفترچه تمامی مشخصات عینک را دارد و هرگونه بی‌کیفیتی، غلط املائی یا اطلاعات غلط نشانه تقلبی بودن محصول است.

نبودن هر یک از محصولات گفته شده، بجز دفترچه چون ممکن است در برخی از ریبن های اصل نیز نباشد، به معنای تقلبی و فیک بودن حتمی عینک است و شما باید از خرید آن خودداری کنید.

2. دسته های عینک

به دقت به دسته های عینک نگاه کنید. روی دسته سمت چپ و نزدیک خود فریم، کد مخصوص عینک باید باشد. این کد همیشه با حروف RB شروع میشود و بعد از آن یک کد 4 رقمی وجود دارد. بعد از آن نیز یکسری حروف درج شده است که کد کامل عینک می‌باشد. شما می توانید این کد را در اینترنت یا در سایت ریبن سرچ کنید و چک کنید که مدل عینک شما دقیق همان کدی باشد که در سرچ پیدا می‌کنید. نوشته های روی دسته چپ باید به صورت زیر باشد.

  • حروف RB به معنای Ray Ban
  • مدل عینک مانند 3025
  • توضیج مدل مانند 9064
  • طول لنز و طول پل بینی مانند 51 – 19
  • تایپ لنز مانند 4C

ریبن اصل, چطور عینک ریبن اصل را از تقلبی تشخیص دهیمبر روی دسته سمت راست می توانید نوشته Ray ban با فونت خاص ریبن را ببینید. اگر عینک شما طبی نباشد احتمالا نوشته های “made in italy” یا “made in china” نیز روی دسته راست خواهید دید. در این مورد تولید چین بودن الزاما به معنای تقلبی بودن آن نیست.

ریبن اصل, چطور عینک ریبن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم3. شیشه ها و گیره های بینی

در عینک های آفتابی ریبن، بر روی شیشه سمت راست و در عینک های طبی آن بر روی شیشه سمت چپ یک نوشته ray ban هک شده است که باید به بودن آن توجه کنید. روی گیره های بینی نیز باید لوگوی ray ban را به صورت ریز ببینید.

هر کدام از سری ها و مدل های عینک های ریبن نوع خاصی شیشه می توانند داشته باشند. شما با اطلاع داشتن از نوع شیشه‌ای که باید روی مدل عینک شما باشد و تست کردن آن باید بتوانید از اصل بودن آن اطمینان داشته باشد.

4. قیمت

بیایید کمی واقع نگر باشیم. عینک های ریبن قیمت بالایی دارند. اگر قیمت عینکی که می‌خواهید خرید کنید بیش از اندازه ارزان تر از قیمت های اصلی بود، بدانید که بک عینک تقلبی روبروی شماست.

راه هایی که در اینجا خواندی همگی راه های مناسبی برای تشخیص عینک ریبن اصل از تقلبی است. اما بهترین راه خرید امن، خرید از فروشنده معتبر است. فروشگاه هایی که به آنها اطمینان دارید یا معتبر و شناخته شده هستند.

مطالب دیگر ما را بخوانید:

آشنایی با فوراور

10 روش برای جلوگیری از پیری پوست

20 خوراکی که می‌توانید به ماسک خانگی خود اضافه کنید

Summary
ریبن اصل, چطور عینک ریبن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم
Article Name
چطور عینک ریبن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم

۲ پاسخ به “چطور عینک ریبن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *