ماسک صورت, چرا کشورها از ماسک استفاده می‌کنند؟

چرا کشورها از ماسک استفاده می‌کنند؟

از زمان شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف آنقدر زدن ماسک را جدی گرفته‌اند که اگر کسی بدون ماسک دیده شود، مورد تعجب جامعه قرار می گیرد. اما در بعضی نقاط  جهان، از انگلیس گرفته تا آمریکا یا سیدنی ومالزی، هنوز کاملا معمول است که بدون ماسک صورت در شهر تردد داشته باشند.

ماسک صورت, چرا کشورها از ماسک استفاده می‌کنند؟

توصیه تایید شده درباره استفاده از ماسک صورت

در زمان شیوع ویروس کرونا، توصیه رسمی سازمان بهداشت جهانی مشخص بوده و فقط 2 گروه از مردم باید از ماسک استفاده کنند:

  1. کسانی که بیمارند و علائم بیماری داشته.
  2. کسانی که با فراد مشکوک ارتباط داشته و یا از افراد مبتلاا مراقبت می‌نمایند.

افراد دیگری نیاز به زدن ماسک صورت در حالات  معمول ندارند، به شرح  دلایل زیر:

 تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که ویروس کرونا با ترشحات و تماس با سطوح آلوده منتقل می‌گردد. بنابراین فقط در شرایط خاص ماسک صورت می‌تواند از شما محافظت نماید. برای مثال در زمانی که فردی بیمارامکان دارد نزدیک به صورت شما سرفه یا عطسه کند. به همین علت است که کارشناسان می‌گویند شست‌وشوی مداوم دست با آب و صابون بسیار بهتر از استفاده ازماسک است.

هنگام برداشتن ماسک باید دقت داشت تا دست‌ها آلوده نگردند.

ماسک صورت, چرا کشورها از ماسک استفاده می‌کنند؟

با این وجود در بعضی از نقاط جهان همه ماسک صورت می‌زنند زیرا به نظرشان هم امن‌تر است و هم دلیلی برای رعایت حال دیگران می باشد،  دولت بعضی از کشورها از همه خواسته‌اند که ماسک صورت بزنند و در بعضی  از مناطق چین حتی ممکن است کسانی که ماسک صورت ندارند دستگیر و مجازات گردند.

وضعیت در کشور اندونزی و فیلیپین

با این وجود در کشورهای اندونزی و فیلیپین، که انتظار می‌رفت موارد بالا تر ابتلا به ویروس کرونا از میزان گزارش داشته باشند، خیلی از مردم در شهرهای اصلی برای محافظت ازخودشان شروع به استفاده از ماسک نموده اند.

با این وجود این نظریه هم وجود دارد که هر اقدامی، هر چند نا چیز در  جهان نبرد بر ضد ویروس کرونا به حساب می‌گردد.

ماسک صورت, چرا کشورها از ماسک استفاده می‌کنند؟

بنجامین کاولینگ، اپیدمی‌شناس دانشگاه هنگ‌کنگ اینگونه میگوید که: نمی‌توانیم بگوییم که ماسک‌های صورت بی‌تاثیرند، ما فرضمان بر این است که تاثیرگذار می باشد. به همین دلیل است که از آنها برای محافظت  کارکنان خدمات درمانی استفاده میشود.

در صورت استفاده از ماسک‌های صورت در مناطق شلوغ توسط افراد زیاد به نظر میرسد روی انتقال عمومی تاثیر گذار حواهد بود و در شرایط کنونی ما به دنبال کوچک‌ترین راه جهت کمتر شدن میزان انتقال هستیم.

پست های مرتبط:

Summary
ماسک صورت, چرا کشورها از ماسک استفاده می‌کنند؟
Article Name
چرا کشورها از ماسک استفاده می‌کنند؟
Description
نمی‌توانیم بگوییم که ماسک‌های صورت بی‌تاثیرند، ما فرضمان بر این است که تاثیرگذار می باشد. به همین دلیل است که از آنها برای محافظت  کارکنان خدمات درمانی استفاده میشود.در صورت استفاده از ماسک‌های صورت در مناطق شلوغ توسط افراد زیاد به نظر میرسد روی انتقال عمومی تاثیر گذار حواهد بود و در شرایط کنونی ما به دنبال کوچک‌ترین راه جهت کمتر شدن میزان انتقال هستیم.