ریبن با تولید عینک های دودی ویفرر یک استایل مدرن و شیک را به دنیا عرضه کرده است. این مدل عینک با لنز های تیره و فریم پلاستیکی خود، به مدت 60 سال است که راه خود را بر روی چشمان بازیگران سینما، خوانندگان، سیاست‌مدار ها و باقی افراد دنیا باز کرده است.

شما با استفاده از عینک های ویفرر ریبن، به تمام دنیا نشان می‌دهید که فردی خوش سلیقه هستید که از تیپ های ساده ولی شیک و مدرن لذت می‌برید.

در این مطلب، همانطور که از نامش پیداست، همه چیز درباره عینک ریبن مدل ویفرر را بررسی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم. مطالبی مانند “چرا باید از این عینک استفاده کنید”، “شکل آنها چگونه است” و چطور باید روی صورت شما جا بگیرد”. پس با ما باشید.

چرا باید عینک ویفرر را انتخاب کنیم

چرا باید از بین صدها نوع عینک دودی باید ویفرر را انتخاب کنیم؟ یک دلیل آن را می‌توان شکل ساده ولی زیبای آن دانست.

عینک های ویفرر نوعی طراحی شده اند که با هر استایل و هر تیپی جور می‌شود. این مدل عینک در عین سادگی، بسیار شیک است.

این عینک ها خیلی بزرگ یا خیلی عجیب نیستند و از این رو نوعی سادگی خاص دارند. نوعی سادگی که باعث می‌شود توجه افراد به جای اینکه به خود عینک باشد به تیپ کلی و استایل فرد باشد.

شکل و ساختار کلی ویفرر ها

عینک های دودی ویفرر همگی دارای فریمی پلاستیکی هستند. همچنین دارای پل بینی نرم و رحتی هستند که روی بینی جا نمی‌اندازد. لنزهای (شیشه‌های) این مدل حالت مستطیل گرد دارد، کاملا تخت بوده و هیچ گونه خمیدگی به سمت داخل ندارد.

اگر فیلم های “تجارت پرمخاطره” (Risky Business) و “برادران بلوز” (The Blues Brothers ) را از سال های 1980 دیده باشید، عینک های ویفرر را نیز دیده‌اید. در این فیلم ها تام کروز، دن ایکروید و جان بلوشی کاراکتر های خود را با این عینک ها به یاد ماندنی‌تر کردند.

عینک ویفرر, همه چیز درباره مدل ویفررعینک ریبن

عینک ویفرر, همه چیز درباره مدل ویفررعینک ریبن

تاریخچه کوتاهی از ویفرر

اواخر دهه 1930 میلادی، یک تولید کننده عینک به نام bausch+lomb سری عینک ریبن را معرفی و عرضه کرد. یکی از طراحان آنها در اوایل 1950 ویفرر را با فریم کاملا پلاستیک تولید کرد.

تا اواسط دهه 1950، ویفرر ها خود را به عنوان یک زیبایی روی چهره افراد معروف جای کرد. بعد از مدت کوتاهی، ویفرر ها تبدیل به اولین عینکی شدند که زیبایی و کارایی را همزمان داشته باشد و در هر دو کاملا بی نقص باشد.

مدت زیادی طول نکشید که شرکت های عینک سازی دیگر هم نمونه های کپی ویفرر را به بازار عرضه کنند. برای مثال رئیس جمهور جان اف کندی بارها در عکس های زیادی با عینک های شبیه ویفرر دیده شده است که از برند های دیگر بوده.

اوج استفاده مردم آمریکا از عینک های ویفرر در اواخر دهه 1980 بود. زمانی که شرکت ریبن به یک گروه مبلغ زیادی پرداخت کرد که در فیلم های معروف آن سال ها از عینک های ریبن ویفرر استفاده کنند. این کار باعث شد فروش این عینک از 20 هزار عینک در سال 1980 به 1.5 میلیون عینک در سال 1987 برسد.

در 1999 ریبن به یک تولید کننده ایتالیایی فروخته شد و از آن روز فروش و شهرت این عینک ها چندین برابر شده ولی ظاهر و کلیت آن کاملا ثابت مانده است.

چه فریم و رنگ به من میاد؟

عینک ویفرر, همه چیز درباره مدل ویفررعینک ریبن

عینک های ویفرر شکل ها و رنگ های بسیاری دارند. شما باید شکل فریمی را انتخاب کنید که به شکل و فرم صورت شما هماهنگ باشد. به طور کلی انسان ها 7 حالت صورت دارند. گرد، بیضوی، قلبی، مربعی، مثلث وارونه، کشیده و لوزوی. همانطور که می‌دانید شکل اصلی فریم عینک های ویفرر، مسطتیل با گوشه های حِلال است که بیشتر با صورت های بیضوی، گرد و مربعی فیت می‌شود.

ویفرر ها نباید برای صورت شما بیش از اندازه بزرگ، کوچک یا کشیده باشند. همچنین رنگ لنز ها و فریم عینک های ویفرر باید با تناژ صورت شما بخواند.

مثلا برای پوست های صورتی یا دارای تناژ آبی، چشم های آبی یا مشکی و مو های بلوند، شرابی و سفید باید عینک با لنز های رنگ خنک پوشید.

برای پوست های سرخ یا برنز، پشم های قهوه‌ای یا خاکستری و مو های تیره باید عینک با لنز رنگ گرم پوشید.

برای رنگ فریم هم باید در نظر داشت که رنگ های روشن تر توجه بیشتری جذب می‌کنند و رنگ مشکی تغریبا با هر تیپی زیبا می‌شود.

چرا باید ویفرر را به نوع های مشابه آن و نوع تقلبی آن ترجیح داد

ویفرر از زمان ساخته شدن تا به حال به بهترین نحو ممکن ایده آل شده اند و تا ریز ترین مشخصات را برای راحت تر بودن و بهتر بودن درست کرده است. این موضوع باعث می‌شود قیمت آن کمی بیشتر از برند های مشابه آن باشد.

همیشه این احتمال وجود دارد که شما بخواهید یک عینک ویفرر واقعی و اورجینال خرید کنید ولی نوع تقلبی (فیک) آن را به شما بدهند. برای جلوگیری از این موضوع می‌توانید بلاگ ما در رابطه با تشخیص عینک ریبن اورجینال از تقلبی را بخوانید.

Summary
عینک ویفرر, همه چیز درباره مدل ویفررعینک ریبن
Article Name
همه چیز درباره مدل ویفرر عینک ریبن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *