هایفوتراپی, هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد

هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد

در مقاله ی پیش رو قصد داریم که هایفو تراپی را تعریف کرده و کاربرد های آن را بررسی کنیم.هایفوتراپی برای درمان تومورها نیز به کار می رود و به همین دلیل بسیار مشهور است و سال 2008 اولین باری بود که از هایفوتراپی برای درمان های زیبایی استفاده شد. این روش بیشتر برای جوانسازی پوست به کار می رود. با ما همراه باشید.

هایفوتراپی, هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد

هایفوتراپی چیست:

هایفوتراپی این روزها جایگزین بسیار مناسبی برای روش های جراحی است که با استفاده از امواج اولتراسوند یا همان فراصوت که مشابه دستگاه های سونوگرافی است و بسیار ایمن و بدون خطر است کار می کند. این امواج بعد از وارد شدن به لایه ی اصلی لیفتینگ یعنی همان smas، مساحت لایه را کم می کند واز این طریق کار لیفتینگ را بر اثر ایجاد حرارت نقطه ای در اعماق لایه های زیرین پوست انجام می دهد.

جراحی لیفتینگ پوست جز موثر ترین روش های لیفتینگ صورت می باشد که نسبتا دشوار بوده و دوره نقاهت طولانی داشته و جای زخم بر جا می گذارد. از این روش به دلیل عوارضش کمتر استفاده می شود مگر در افتادگی های شدید که چاره ای جز این روش وجود ندارد. نتایج هایفو تراپی با درمان های تکمیلی با آر اف فرکشنال قابل مقایسه با لیفت جراحی بوده و چه بسا به نظر بسیاری از بیماران بهتر از جراحی پاسخ به درمان دیده میشود. با این تفاوت که در لیزر و آر اف امواج حدودا 2 میلی متر نفوذ می کنند اما در هایفو قدرت نفوذی تا 4.5 میلیمتر است . بنابراین درمان های لیزری معمولا تنها پوست سطحی را درمان می کنند. از آنجاییکه این دو تکنولوژی اغلب انواع مختلفی از مشکلات پوستی را درمان می کنند، در واقع بسیار با یکدیگر سازگار هستند.

هایفوتراپی, هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد

کاربرد و نحوه ی کار هایفو تراپی :

هایفوتراپی علاوه بر لیفتینگ پوست که جز اصلی ترین کار های این روش است می تواند چروک های پوستی را نیز برطرف کرده و یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن غبغب می باشد. در این روش پوست صورت سفت می شود و کلاژن سازی پوستی را تحریک میکند. علاوه بر این موارد باعث بالا کشیدن و لیفت ابرو و افزایش الاستیسیته ی گونه ها می گردد.

در روش هایفو تراپی در یک نقطه حرارت بالا تو لید می شود این در حالی است که آسیبی به نقاط دیگر نمی زند و در روش جوان سازی پوست بدن بافت آسیب دیده را ترمیم می کند و پوست جدید و جوان جای پوست فرسوده و پیر قبلی جایگزین می گردد. هایفوتراپی، تخته پرش یه فرایند طبیعی است که به نام نئوکولاژنیز (تولید کلاژن جدید) شناخته می شود. نتیجه این فرایند، تولید کلاژن نو و تازه است.خود درمان شامل هیچ کرم، پرکننده یا سمومی نیست، بلکه برای حصول نتایج طبیعی و قابل توجه فقط بر پایه روند تولید کلاژن بدنتان استوار شده است.

این روش برای پیشگیری از افتادگی پوست نیز جواب می دهد. شما می توانید از سن 30 سالگی به بعد از این روش برای جلوگیری از شل شدن پوست استفاده کنید. این روش برای افتادگی خفیف و متوسط روش بسیار مفید است و نتیجه ی مطلوبی حاصل می شود. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند ونگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند. هایفوتراپی در حدود 30 الی 45 دقیقه زمان می برد و این تکنیک درد بسیار کمی دارد و نیازی به بی حسی و بیهوشی نیست. شما بلافاصله بعد از جلسات هایفو تراپی لیفت پوست خود را احساس می کنید. البته به جز نتایج سریع الاثری که شما به راحتی آن را حس می کنید نتایج تاخیری آن تا سه ماه بعد نیز قابل مشاهده است و تا 6 ماه بعد به نتایج کامل دست خواهید یافت.

هایفوتراپی, هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد

گرمای ایجاد شده در لایه های زیرین پوست روند ترمیمی و ساخت کلاژن را فعال می کند. با گذشت زمان پوست لیفت شده و به قوام سابق بر می گردد. قبل از انجام هایفوتراپی نیازی به انجام کاری نیست و فقط پوست باید تمیز باشد . سپس ژل سونوگرافی روی پوست زده می شود و با هندپیس دستگاه روی پوست کشیده می شود. پس از انجام هایفو تراپی احتیاجی به استراحت نیست و دوران نقاهت ندارد و شامل محدودیت  و مراقبت خاصی نمی شود. این تکنیک غیر تهاجمی بوده و ماده ای از خارج وارد بدن نمی شود.

پس از درمان ممکن است تورم های بسیار کم و بی اهمیتی قابل لمس وجود داشته باشد. عوارض خفیف و گذرای دیگر شامل کبودی ها و یا بی حسی های موقتی و کوچک در موارد نادر گزارش گردیده است. با وجودی که هایفوتراپی محدودیت سنی خاصی ندارد ولی غالبا کاندیدهای هایفو در محدوده سنی ۳۵ تا ۶۰ سال با خاصیت ارتجاعی پوستی مناسب هستند که از شلی مختصر تا متوسط پوست نواحی صورت، غبغب و گردن شکایت دارند.

کاندید مناسب برای هایفو فردی است که دارای پوست با انعطاف پذیری کم تا متوسط ​​می باشد و در حس و ظاهرش به سمت شلی می رود. نواحی مانند: خط ابروی پایین افتاده، شلی پوست گردن، افتادگی ناحیه آرواره تحتانی و زیر چانه، و خطوط یا چین و چروک بر روی قفسه سینه. البته، بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا شما یک کاندید مناسب هستید، مشورت با یک پزشک است. اکثر افراد با یک جلسه به نتایج مطلوب خود می رسند اما بر اساس میزان شل شدگی پوست ممکن است به جلسات بیشتری نیاز باشد.

هایفوتراپی, هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد

در حال حاضر سیستم  هایفو در نزدیک به ۶۰ کشور جهان به فروش می رسد و میلیون ها مورد درمان هایفو در سراسر جهان انجام شده است. علاوه بر این، انرژی اولتراسوند (فراصوت) دارای پیشینه ای ثابت شده است و استفاده از آن در زمینه پزشکی به بیش از ۵۰ سال می رسد.

هزینه درمان یک هایفوتراپی با کیفیت می تواند وابسته به اندازه منطقه تحت درمان باشد. این عدد در امریکا و اروپا در محدوده ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است ولی در ایران در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار می باشد. البته این هزینه ها به دلیل نوسانات قیمت تغییرات زیادی دارند.

موارد منع مصرف هایفوتراپی:

شاید تنها عیب هایفوتراپی این است که برای همه‌ی افراد قابل استفاده نیست. در صورت شدت زیاد چین و چروک‌ها یا افتادگی پوست و همچنین در سنین بالا، انجام هایفوتراپی توصیه نمی‌شود. همچنین اگر موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند، ممکن است به کلی یا در محل‌های خاصی نتوانید هایفوتراپی انجام دهید:

 • اگر در فک خود ایمپلنت‌ ضربان ساز یا باتری قلب دارید.
 • اگر به اختلالات خونی دچار هستید.
 • اگر قبلاً در محل مورد نظر، تزریق ژل انجام داده‌اید، باید 6 ماه از زمان آن گذشته باشد.
 • کسانی که دارای زخم باز بر روی پوست خود هستند.
 • کسانیکه در دوران بارداری و یا شیردهی هستند.
 • افرادیکه دچار بیماری ایدز هستند.
 • کسانیکه مشکلات کبدی و فشارخون بالا دارند.

هایفوتراپی, هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد

هایفو اخرین تکنولوژی برای سوزاندن چربی است. هایفو قادر است مناطق ویژه چربی را هدف قرار دهد و زمان این درمان بسیار کوتاه است. پزشک قادر است امواج هایفو را به عمقی ارسال کند که چربی ها در آن جا تجمع می یابند و سبب نکروز و نابودی سلولهای چربی و بهبود سلولیت می شود.

این سلولهای چربی توسط توانایی دستگاه ایمنی خود فرد حذف می شوند. این فرآیند حذف چربی تا حدود شش ماه بعد از درمان ادامه می یابد.

در صورت موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید:

 • اگر از داروهای فشار خون استفاده می کنید.
 • اگر الکل می نوشید.
 • اگر درمان با بوتاکس را کمتر از دو هفته پیش از هایفوتراپی انجام داده اید.
 • بیماری های خاص باید به پزشک اطلاع داده شوند.
 • در صورت استفاده از باتری قلب یا ایمپلنت های فلزی نیز باید پزشک را مطلع کنید.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی:

موارد زیر بعد از روش هایفو تراپی پیشنهاد می شود:

 • پیشنهاد میشود تا ۲۴ ساعت پس از انجام درمان از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • با استفاده از کرم ضد آفتاب بطور مرتب از پوست خود مراقبت کنید.
 • برای شستن صورت بهتر است از آب سرد استفاد کنید.
 • از کشیدن صورت و فشار به محل درمان شده خودداری کنید.
 • از تغذیه ی مناسب و سالم مثل سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید.
 • توصیه میشود پس از انجام هایفوتراپی آب بیشتری بنوشید.
 • از نوشیدنی های الکلی بپرهیزید.
 • از استفاده از آب بسیار داغ بر روی محل درمان شده خودداری کنید.
 • پس از انجام هایفوتراپی از قرارگیری در گرما و یا سرمای شدید و همچنین نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

برای دیدن مطالب مشابه پزشکی و سلامت روی لینک کلیک کنید.

سایر خدمات و کالاهای آفکادو:

آرایشی و بهداشتی

کالای پزشکی

.xbutton { background-color: #238bdd; border: none; color: white; padding: 15px 32px; text-align: center; text-decoration: none; display: inline-block; font-size: 16px; margin: 4px 2px; cursor: pointer; border-radius: 12px; }

برای خرید این خدمات در شیراز کلیک کنید

Summary
هایفوتراپی, هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد
Article Name
هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد