فوتبال حبابی, فوتبال حبابی چیست؟

فوتبال حبابی چیست؟

 تا حالا در مورد فوتبال حبابی چیزی شنیدید ؟ فوتبال حبابی یا زُرب فوتبال(Zorb Football) ورزشیه که از انجمن فوتبال گرفته شده و بازیکنان در اون حباب هایی بادی می پوشن که به اون زُرب گفته می شه و به صورت کامل بالاتنه بازیکنان از کمرتا سر اون ها را می پوشونه.فوتبال حبابی یک ورزش فیزیکی، نشاط آور و از قول خیلی ها خنده داره که در سطح های مختلفی از تفریحی گرفته تا رقابتی بازی می شه.

فوتبال حبابی, فوتبال حبابی چیست؟

کشور سازنده فوتبال حبابی

این ورزش برای اولین بار در کشور نروژ توسط Henrik Elvestad  و Johan Golden  در سال 2011 اختراع شد و وقتی برای اولین بار این بازی از تلوزیون در قالب برنامه ای بنام Golden Goal به نمایش در اومد توسط سرمایه گذاری فردی بنام Lee Moseley  در کشور انگلستان نیز گسترش پیدا کرد و تا سال 2014 در کشور های مختلفی از جمله زلاند نو مورد استقبال قرار گرفت و چند سالی میشه که در کشور هایی مثل آمریکا وهمچنین کشورخودمون ایران مورد پذیرش قرار گرفته و طرفداران زیادی پیدا کرده.

مکان بازی فوتبال حبابی

فوتبال حبابی رو می شه هم در مکان های داخلی و سرپوشیده و هم خارجی و سر باز بازی کرد.سایز زمین بازی معمولا هم اندازه زمین فوتبال سالنیه و مثل فوتبال عادی دو دروازه در دو طرف زمین بازی قرار می گیره .

قوانین

قسمت جذاب فوتبال حبابی به قوانینش بر می گرده.بازیکنان آزادند که در مسیر دیگر بازیکنان قرار بگیرن و به بازیکنان حریف ضربه بزنن و اون ها رو نقش بر زمین کنن. بدون در نظر گرفتن اینکه اون ها صاحب توپ باشن یا نه.کلا درفوتبال حبابی رایجه که بازیکنان مدام به هم برخورد کنن و همدیگرو به زمین بندازن و از اونجایی که بازیکنان با حباب بادی محافظت شدن خطر و ریسکی از بابت مصدومیت وجود نداره.این ورزش بین 2 تیم 5 نفره انجام میشه و مثل قوانین فوتبال عادی بعد از به ثمر رسیدن گل بازیکنان سر جای مشخص شده خودشون قرار می گیرن و توپ در وسط زمین قرار گرفته و بازی دوباره از اونجا شروع می شه و بازیکنان برای زدن گل بعدی با هم رقابت می کنن.

فوتبال حبابی, فوتبال حبابی چیست؟

ورزشی نو در ایران

این نوع فوتبال تو ایران هم تقریبا قوانین شبیه به قوانین جهانی داره و بازی بین 2 تیم 4 تا 5 نفره انجام میگیره.مدت زمان بازی معمولا 30 دقیقه هست و بسته به باشگاه برگزار کننده اون میتونه شرایط و مقررات خاص خودش رو داشته باشه.یکی از باشگاه های فوتبال حبابی شیراز این امکان رو به شما میده که به صورت خانوادگی یا با دوستاتون در قالب تیم های 4 نفره و به مدت 30 دقیقه در زمین چمن طبیعی بازی کنید و در کنار دوستان و خانواده لحظات شاد و به یاد موندنی رو رقم بزنید.در ضمن عکس و فیلم فراموش نشه!