رنگ کردن مو, روش صحیح رنگ کردن مو

روش صحیح رنگ کردن مو

رنگ کردن مو

یکی از روش های زیباتر شدن چهره رنگ کردن مو می باشد. افراد زیادی به همین دلیل، یعنی زیبا تر شدن چهره، مو های خود را رنگ می کنند. بسیاری از افراد نیز ترجیه می دهند مو های خود را در خانه رنگ کنند و ترجیه می دهند به سالن های آرایشی نروند.

رنگ کردن مو, روش صحیح رنگ کردن مو

رنگ کردن مو

شما هم اگر می خواهید در خانه مو هایتان را رنگ کنید بهتر است نکاتی را در باره این کار بدانید تا کارتان را بهتر انجام دهید. در این مطلب ما به توضیح برخی از این نکات می پردازیم. پس با ما باشید تا مراحل و نکات رنگ کردن مو را بهتر بشناسید.

قبل از شروع، مو ها را کوتاه کنید

برای اینکه رنگ مو بهتر بر روی موی شما کار کند، بهتر است قبل از رنگ کردن، نوک موهای خود را کمی کوتاه کرده. این نقاط از مو به دلیل خوردگی که دارند، درست رنگ نمی گیرند و طیف رنگی مو ها را کمی نا مرتب می کند.

رنگ موی خود را انتخاب کنید

رنگ موی شما بر اساس رنگ پوست و رنگ چشم شما باید انتخاب شود. مثلا برای پوست های تیره، رنگ مو های شرابی یا مسی انتخاب های خوبی است و برای برای چشم آبی ها، بهتر است رنگ موی آبی خاکستری یا آبی تیره انتخاب کنند.

این موضوع را می توانید از یک متخصص یا آرایشگر سوال کنید. دید آنها در این باره دقیق تر است. با این حال بهتر است شما رنگی را انتخاب کنید که با آن راحت بوده و آن را دوست داشته باشید. چون اگر از رنگ موی خود خسته شوید کارتان کمی سخت می شود.

رنگ کردن مو, روش صحیح رنگ کردن مو

اکسیدان مو

انتخاب اکسیدان و درجه آن بسیار مهم است زیرا می تواند به کل رنگ مو را دستخوش تغییر قرار دهد. شما به نسبت رنگ مویی که انتخاب کرده اید و نوع و حساسیت مو هایتان باید اکسیدان را انتخاب کنید. در این باره نیز می توانید از یک آرایشگر یا متخصص مو سوال کنید.

رنگ کردن مو

اول از همه مو ها را شانه زده تا صاف شوند. با روغن یا کرم تمام نقاط کنار موی خود را، مانند کنار گوش، گردن و … را چرب کنید تا رنگ به روی آن ها لکه نسازد.

مو هایتان را بخش بخش کرده و باگیره مو نگه دارید تا راحت تر رنگ به تمام مو هایتان برسد.

رنگ و اکسیدان را در ظرف غیر فلزی ترکیب کنید و نسبت آن را رعایت کنید. و با برس از ریشه های مو شروع کرده و رنگ را بر روی کل موی خود پخش کنید.

مو های خود را گرم نگه دارید. این کار را می توانید با استفاده از یک کلاه یا پلاستیک انجام دهید.

پس از زمان مناسب، که نسبت به رنگ موی شما متفاوت است، آن را بشویید. در زمان شستن نیز مراقب باشید بر روی پوست شما نریزد چون ایجاد لکه می کند.

مراقبت مو

رنگ کردن مو, روش صحیح رنگ کردن مو

بهتر است که قبل و بعد از رنگ کردن مو برخی نکات را رعایت کنید.

رنگ کردن مو می تواند مو ها را خشک و شکننده کند پس بهتر است از روغن هایی ماننده روغن زعفران یا آرگان استفاده کنید.

پس از رنگ کردن مو از شامپو های مخصوص مو های رنگ شده استفاده کنید. در این شامپو ها مواد به کار رفته مخصوص جلوگیری از آسیب دیدن مو می باشد.

قبل از ورود به استخر مو های خود را با آب بدون کلر بشووید تا مو های شما رطوبت داشته باشد و کلر آب استخر به آن آسیب نزند.

از سشوار استفاده نکنید و در زمانی که مو هایتان خیس است آن را شانه نزنید.

حتما قبل از استفاده از رنگ مو کمی از آن را بر روی پوست پشت گوش خود امتحان کنید و از نشان ندادن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

ماساژ دادن مو ها برای تقویت آنها با مواد لازم به گرفتن رنگ کمک بسیاری می کند.

زیاد ماندن در معرض نور خورشید باعث محو شدن رنگ مو می شود.

مدت زمان ماندن رنگ را جدی بگیرید. این کار می تواند آسیب دائمی به مو های شما بزند.

این ها نکاتی در رابطه با رنگ کردن مو و برای مراقبت و نگهداری از مو های رنگ شده بود. برای اطلاعات بیشتر شما می توانید از یک متخصص مو مشاوره بگیرید.

مطالب مرتبط:

Summary
رنگ کردن مو, روش صحیح رنگ کردن مو