با نگاه کردن به آینه می توانیم اثرات سن را بر چشمانمان ببینیم. ابرو ها، پلک های بالا و گوشه های بیرونی چشم ها به پایین متمایل می شوند. دور چشم ها نیز چین و چروک ظاهر می شود.

از بین بردن چین و چروک دور چشم

چین و چروک دور چشم, رفع چین و چروک دور چشم

ماساژ شیاتسو یک تکنیک ژاپنی عالی برای رفع سریع چین و چروک دور چشم‌هاست که می تواند چشم‌ها را خیلی زود جوان کند.

ماساژ شیاتسو می تواند کمک کند و ناحیه اطراف چشم ها را به حالت اولیه خود برگرداند.  تفاوت ماساژ شیاتسو این است که حرکات آن تنها نقطه های ویژه ای از صورت را فشار می آورند این ماساژ بیشتر توسط زنان ژاپنی انجام می شود و شاید این راز زیبایی و جوانی آن ها باشد.

نام این ماساژ از 2 کلمه ژاپنی “فشار” و “انگشت” گرفته شده است و اولین بار در اوایل قرن 20 شروع شد. پایه اصلی این ماساژ دانش آناتومی و اسرار پزشکی تبتی است و خالقش اولین بار آن را برای درمان آرتروز استفاده کرد.

این ماساژ موثر در بین مردم ژاپن بسیار پزیرفته شده است و توسط مرجع پزشکی این کشور به رسمیت شناخته شده است.خالق این روش تا سن 95 سالگی زنده ماند و رت بسیار جوانی داشت.

در باره این ماساژ در مطلبی دیگر خواهیم خواند.

درمان خانگی برای از بین بردن چین و چروک دور چشم

برخی کار های نادرست مانند سیگار کشیدن و زیاد در نور خورشید ماندن  نقش بسزایی در بوجود آمدن چین و چروک دور چشم دارد. برای از بین بردن این چین و چروک راه های زیادی وجود دارد که یکی از بهترین های آن استفاده از روش های طبیعی است.

حساس ترین پوست در صورت، پوست دور چشم است. گر چه کرم های از بین برنده چین و چروک دور چشم به مرطوب کردن پوست دور چشم کمک می کند اما راه حتمی برای از بین بردن آنها نیست. خوشبختانه، استفاده از محصولات طبیعی مانند گیاهان می تواند نرمی و رطوبت را بدون اختلالی در پوست به ارمغان آورد.

شکر قهوه ایی

چین و چروک دور چشم, رفع چین و چروک دور چشم

کمی شیر را با شکر قهوه ای بجوشانید. کاملاً هم بزنید و پس از خنک شدن با پنبه روی پوست بمالید. این کار باعث تمیز شدن سطح پوست و کاهش چین و چروک زیر چشم می شود.

کیسه چای مرطوب

چین و چروک دور چشم, رفع چین و چروک دور چشم

کیسه چای مرطوب را  پس از خنک شدن در قسمت زیر چشم که چین و چروک دارد، قرار دهید. تکرار آن چین و چروک را کم تر خواهد کرد.

آب آناناس

چین و چروک دور چشم, رفع چین و چروک دور چشم

آب آناناس، یکی از بهترین راه های از بین بردن چین و چروک دور چشم است. فقط با دست یا پنبه آب آناناس را روی پوست خود بمالید. تحقیقات و آزمایش ها ثابت می کند مالیدن آب آناناس اسید آلفاهیدروکسی چین و چروک را به طور چشمگیری کاهش می دهد. آب آناناس حاوی برومیلین است که نوعی اسید طبیعی محسوب می شود.

عسل و سیب زمینی

چین و چروک دور چشم, رفع چین و چروک دور چشم

نصف قاشق مرباخوری عسل و برشی از سیب زمینی را به حالت پوره دربیاورید و زیر چشم بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب بشویید. چین و چروک های ریز دور چشم محو می شود. خط های درشت تر نیز پس از چند هفته کم می شود.

آب لیمو

چین و چروک دور چشم, رفع چین و چروک دور چشم

آب لیمو را با پنبه به ورت خود بمالید. این کار را روزی ۲ بار انجام دهید، یک نوبت صبح پس از بیدار شدن از خواب و یک نوبت قبل از خواب.

سفیده تخم مرغ

چین و چروک دور چشم, رفع چین و چروک دور چشم

مالیدن سفیده تخم مرغ  به پوست زیر چشم باعث سفت شدن پوست می شود‎.

گلاب

چین و چروک دور چشم, رفع چین و چروک دور چشم

گلاب علاوه بر از بین بردن چین و چروک باعث جوان سازی پوست زیر چشم هم می شود. حداقل روزی یک بار مقداری گلاب روی پوست بمالید

روغن ها

روغن هسته انگور

چین و چروک دور چشم, رفع چین و چروک دور چشم

روغن هسته انگور خواص مغذی، نرم کننده و مرطوب کننده دارد که برای از بین بردن چین و چروک بسیار مفید است.

  روغن کرچک

روغن کرچک، یکی از بهترین مواد مرطوب کننده برای زیر چشم به حساب می آید. ابتدا دست و صورت خود را با آب بشویید و خشک کنید. انگشتان خود را آغشته به روغن کنید و زیر چشم بمالید. برای کسب بهترین نتیجه، این کار را قبل از خواب انجام دهید. تکرار این کار نه تنها چین و چروک را از بین می برد بلکه جوانی و نرمی را برای پوست می آورد.

روغن بادام

در مصر قدیم، برای از بین بردن چین و چروک کنار دهان و چشم، از روغن بادام شیرین استفاده می شده. این روغن را به آرامی، روزی ۲ بار اطراف چشم و دهان بمالید تا پوستتان نرم شود.

روغن نارگیل

تاثیرات استفاده از روغن نارگیل طی کمتر از یک هفته آشکار می شود. این روغن علاوه بر این که چین و چروک زیر چشم را از بین می برد، باعث نرمی پوست نیز می شود.

چند توصیه کوتاه

خوراکی های سرشار از آنتی اکسیدان مانند میوه های تازه و سبزی های سرشار از ویتامین C،E، فیتوفنولز و فلاوانوئید مصرف کنید.

به اندازه کافی آب بنوشید و زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

آب خیار، حاوی ماده طبیعی است که علاوه بر سفت کردن، پوست زیر چشم را صاف و نرم  می کند.

ویتامین E نیز تاثیر چشمگیری در از بین بردن چین و چروک دارد. کافی است از روغن ویتامین E استفاده کنید یا قرص حاوی روغن ویتامین E را کمی سوراخ کنید و اطراف چشم بمالید.

خواب کافی و دوری از استرس، علایمی از جمله سیاهی دور چشم، چین و چروک و پف زیر چشم را کمتر می کند.

مطالب مرتبط: