رستوران شیراز, بهترین رستوران های شیراز

بهترین رستوران های شیراز

رستوران های معروف در شیراز

رستوران شیراز, بهترین رستوران های شیراز

شیرازی باشی ولی بهترین رستوران های شیراز رو بلد نباشی

غیر ممکنه که شیرازی باشید و رستوران های معروف شیراز را نشناسید یا حداقل یک بار برای خوردن غذا به رستوران های زیبا و دیدنی شیراز نرفته باشید و آن دسته از عزیزانی که شیرازی نیستند مطمئنا تا به حال به شیراز سفر کرده اند.

همان طور که همه شما می دانید شیراز شهری است پر از جاذبه های گردشگری و یکی از انگیزه های سفر به شیراز همین بحث رستوران های زیبای آن است که پر از نور و رنگ و موسیقی های دلنواز است و همین موضوع شهر شیراز را از سایر شهر ها متمایز کرده است.چه شما شیرازی های عزیز و چه شما عزیزانی که به شیراز سفر می کنید شاید الان با خود بگویید کدام رستوران را انتخاب کنم؟

 باید رستورانی پیدا کنیم که هم کیفیت غذای خوبی داشته باشد و هم منظره زیبا و دلنشینی داشته باشد و از آنجا که تعداد رستوران های شیک و دلنشین در شیراز بسیار زیاد است این کار به نظر کمی سخت می آید و شاید ندانید که کدام رستوران مطابق با سلیقه شماست.

 ما اینجا هستیم تا به معرفی 5 تا از رستوران های معروف شیراز بپردازیم پس ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید

در ابتدا با نام این 5 رستوران معروف آشنا شوید:

 1. رستوران بین المللی هفت خوان
 2. رستوران سنتی صوفی
 3. رستوران باغ راز
 4. رستوران باغ عمارت شاپوری
 5. -رستوران شاطر عباس

بیاید با هم این رستوران ها را مرور کنیم و ببینیم در هر کدام از آن ها چه غذایی بخوریم بهتر است

1-رستوران بین المللی هفت خوان:

رستوران شیراز, بهترین رستوران های شیراز

حتما تا الان حسابی کنجکاو شدید که چرا اسم این رستوران را هفت خوان گذاشته اند و این نام گذاری چه ربطی به هفت خوان شاهنامه دارد.این رستوران مانند داستان هفت خوان شاهنامه دارای هفت بخش مجزا ست و نام این بخش ها از شاهنامه فردوسی برگرفته شده است. اگر میخواهید تمام بخش های این رستوران را ببینید باید از هفت خوان آن بگذرید. با هم بخش های مختلف این رستوران را طبق نامگذاری سایت رستوران هفت خوان مرور می کنیم:

 1. خوان اول :فرود به معنی پایین، زیر، استثنا، اصطلاحی است که در موسیقی به کار می رود (زیر همکف)
 2. خوان دوم : سیندخت به معنی دختر سیمرغ(همکف بوفه)
 3. خوان سوم : بلیان به معنی نام حضرت خضر پیامبر (فست فود طبقه اول)
 4. خوان چهارم : زریر به معنی زرین جوشن یا زرین بر، پسر سهراب برادر گشتاسب (کافی شاپ طبقه اول)
 5. خوان پنجم : نوفل به معنی جمیل، کریم، شاب ( رستوران ملل طبقه دوم )
 6. خوان ششم : گیسیا که از نام های برگزیده است( کافی شاپ ملل طبقه دوم)
 7. خوان هفتم : گرسیوز منظور دارای استقامت و پایداری، نام برادر افراسیاب ( پشت بام )

آدرس رستوران هفت خوان: شیراز، بلوار جدید قرآن، نبش کوچه 17

2-رستوران سنتی صوفی یکی از معروف ترین رستوران های شیراز

رستوران شیراز, بهترین رستوران های شیراز
shiraz soofi restaurant;

از آنجا که شیراز یک شهر سنتی محسوب می شود رفتن به یکی از رستوران های با فضای سنتی و خوردن یک غذای سنتی در آن خالی از لطف نیست.رستوران صوفی که جز معروف ترین رستوران های شیراز در زمینه غذا های سنتی است می تواند برای شما انتخاب خوبی باشد.

البته نه اینکه غذاهای مدرن در این رستوران طبخ نشود بلکه شما میتوانید غذاهای ایتالیایی هم در این رستوران نوش جان کنید.یک قسمت خیلی جالب رستوران صوفی، پخت نان سنگک به روش کاملا سنتی است که در داخل خود رستوران در قسمت نانوایی انجام می شود و شما می توانید نان سنگک داغ سنتی را در کنار کباب نوش جان کنید

آدرس رستوران صوفی: شیراز بلوار ستار خان- روبروی مسکن و شهر سازی

3-رستوران باغ راز

رستوران شیراز, بهترین رستوران های شیراز

اگر به دنبال یک رستوران شیک و مجلسی در شیراز هستید ما رستوران باغ راز را به شما معرفی می کنیم. هنگام ورود به رستوران باغ راز شما با یک مجموعه رستورانی و تفریحی که نمای چشم نواز و معماری فوق العاده زیبایی دارد مواجه خواهید شد.

احساس می کنید که به یک باغ زیبا با درختان بلند و فضای چمن کاری وارد شده اید. این فضا به شما روحی تازه می بخشد. منوی این رستوران در دو بخش جدا به نام منوی باغ و منوی بام به شما ارائه می شود که این موضوع تنوع غذا ها را نشان می دهد.

منوی باغ شامل غذاهای سنتی و اصلی است و منوی بام شامل فست فود ها و مرغ کنتاکی می شود.

آدرس : شیراز قصر الدشت بلوار شاهد

4-رستوران باغ عمارت شاپوری:

رستوران شیراز, بهترین رستوران های شیراز

این رستوران جدا از اینکه فقط یک رستوران برای ارائه غذا به مشتریان است، از معماری فوق العاده زیبایی هم برخوردار است و شما با رفتن به رستوران باغ عمارت شاپوری با یک تیر دو نشان زده اید. بنای این رستوران از بناهای تاریخی شیراز است و چشم هر بیننده ایی را به خود خیره می کند.

مطمئنا شما چند دقیقه ای را محو تماشای این عمارت زیبا می شوید ولی حواستان باشد که یادتان نرود برای چه منظوری به این رستوران آماده اید. در این رستوران یک منو با غذاهای متنوع به شما ارائه می شود و می توانید در محیطی زیبا یک تجربه عالی در کنار عزیزانتان داشته باشید

آدرس : شیراز بلوار کریمخان – خیابان انوری – باغ و عمارت شاپوری

5-رستوران شاطر عباس:

رستوران شیراز, بهترین رستوران های شیراز

اگر هوس خوردن یک کباب خوشمزه کردید ما به شما رستوران شاطر عباس را پیشنهاد می دهیم. این رستوران یکی از رستوران های معروف شیراز است و حتی اگر یک بار به شیراز آماده باشید بعید است که اسم آن به گوشتان نخورده باشد. این رستوران شعبه های مختلفی در شهر های ایران دارد ولی قابل توجه شیرازی های عزیز باید با افتخار بگوییم که شعبه اصلی آن در شیراز است. این رستوران یک محیط نیمه سنتی دارد و همچنین از کیفیت غذایی خوب و قیمت مناسبی برخوردار است

آدرس : بلوار آزادی – خیابان خاکشناسی

لیست رستوران های شیراز با تخفیف

لیست بهترین رستوران ها در شیراز