, انواع برند ضد آفتاب

انواع برند ضد آفتاب

نور خورشید یکی از مهم ترین عناصر رایگان طبیعت برای حفظ سلامت انسان است . زمانی که این نور به پوست انسان میرسد ، بدن شروع به تولید ویتامین D می‌کند که این ویتامین فشار بالای خون را کاهش داده و عملکرد مغر را نیز بهبود می‌بخشد. اما از طرفی قرار گرفتن بیش از حد در معرض این نور باعث آفتاب سوختگی و آسیب پذیر شدن پوست ، که منجر به از بین رفتن انعطاف پذیری آن و در نتیجه بروز چین و چروک می‌شود. برای جلوگیری از آسیب های ناشی از نور خورشید و محافظت پوست در برابر اشعه ماورا بنفش باید از کرم ضد آفتاب استفاده کرد.

چه زمانی به کرم ضد آفتاب نیاز داریم ؟

اغلب افراد فکر می‌کنند که استفاده از کرم ضد آفتاب مختص فصول گرم و تابش شدید آفتاب است اما مراقبت از پوست در تمامی فصل های سال ضرورت دارد. بسیاری از افراد آنگونه که باید از این گونه کرم ها استفاده نمی‌کنند. برخی از افراد نیز برای محافظت از پوست صورت خود از کرم های بدن استفاده می‌کنند ، اما این گونه کرم ها به به دلیل وزن سنگینی که نسبت به کرم های ضد آفتاب دارند از کارایی کمتری بهره می‌برند. در نتیجه استفاده از کرم ضد آفتاب در تمامی فصول و برای انواع پوست ها در برابر خورشید توصیه می‌شود.

SPF چیست ؟

SPF که کوتاه شده Sun Protection Factor می‌باشد ، فاکتوری حفاظتی در برابر نور خورشید است که نشان دهنده میزان حفاظت پوست در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید است. به عبارتی SPF تفاوت میزان مقاومت پوست شما در برابر آفتاب سوختگی در زمانی که از کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنید ، و هنگامیکه که از کرم آفتاب استفاده می‌کنید است. به عنوان مثال اگر پوست شما در حالت عادی پس از 10 دقیقه قرمز می‌شود، با استفاده از یک ضد آفتاب که  50SPF  دارد ، پوست شما 500 دقیقه در برابر نور خورشید دوام می‌آورد . پس توجه به میزان SPF  هنگام خرید کرم ضد آفتاب از اهمیت بالایی برخوردار است

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست حساس

کرم ضدآفتاب بیودرما

, انواع برند ضد آفتاباین کرم با SPF 100 از قوی ترین محافظت کنندگان پوست در برابر تابش نور خورشید برای پوست های حساس میباشد. این محصول بدون عطر بوده و در نتیجه هیچ علائم آلرژی ایجاد نمیکند و مخصوص پوست های حساس می‌باشد.

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

کرم ضد آفتاب murad

, انواع برند ضد آفتاباین کرم با SPF 30 پوست شما را در برابر نور خورشید محافظت می‌کند و به دلیل عدم داشتن چربی مخصوص پوست های چرب و حساس است . این کرم همچنین از ایجاد لک های قهوه ای روی پوست جلو گیری کرده و در رده برترین کرم های ضد آفتاب مخصوص پوست های چرب قرار دارد.

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست مختلط

کرم پودر ضد آفتاب تراست

, انواع برند ضد آفتابکرم ضد افتاب تراست با SPF 30  تولید گردید، یکی از اشتباهات رایج و یا به عبارتی باور اشتباه در خصوص کرم های ضد افتاب این است که هر چقدر SPF محصول بالاتر باشد اثر بخشی محصول بالاتر است . باید به این نکته توجه داشت که بیش از ۹۹ درصد از مردم با فرآورده های ضدآفتاب با عدد SPF ۳۰،حداکثر محافظت قابل قبول یعنی بیش از ۹۷ درصد را به دست خواهند آورد. این کرم برای بیشتر پوست ها مناسب است و توسط معتبرترین متخصصین پوست توصیه می‌شود.

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

ضد آفتاب کرم پودری روشن SPF90 سوپراستار

, انواع برند ضد آفتابضدآفتاب‌های رنگی سوپراستار، با خاصیت ضدآلودگی هوا ضمن محافظت کامل از پوست‌تان در مقابل اشعه‌های مضر نور خورشید و همچنین آلاینده‌های محیطی، بخاطر داشتن خاصیت کرم‌پودری، می‌تواند به پوست شما حالتی زنده بخشیده و رنگ طبیعی پوست شما را حفظ می‌کند. وجود حجم بالای آنتی‌اکسیدان در این محصول باعث می‌گردد که عوارض ایجاد شده از نور خورشید و آلودگی‌های محیطی رفع گردد. این کرم با SPF 90 بیشترین محافظت پوست در برابر اشعه UVA را برخوردار است.

بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک

کرم ضد آفتاب بدون رنگ لدورا spf50

, انواع برند ضد آفتابکرم ضد آفتاب لدورا محافظت کننده قوی پوست در برابر پرتوهای مضرآفتاب است. ترکیبات منحصر به فرد و مؤثر به کار رفته در این محصول از پوست در برابر پرتوهای مخرب UVA و UVB به طور همزمان محافظت می کند. این محصول از آسیب های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد و پیری پوست جلوگیری کرده و مانع از آفتاب سوختگی و التهابات پوست می شود. همچنین فاقد چربی است و به همین دلیل روی سطح پوست حالت چرب و روغنی ایجاد نمی کند. این کرم برای اکثر پوست ها مناسب بوده و به شدت ازبروز چین و چروک بر روی صورت جلوگیری می‌کند.