آیا پاک کردن تتو شدنیست؟

هر تتو می تواند داستان مربوط به خودش را داشته باشد.و چه بهتر که اینگونه هم باشد چون در این صورت است که ارزش درد و هزینه ای که برای آن می شود را دارد.بسیاری از سلبریتی های ایرانی و خارجی به تتو های عجیب و غریبشان معروف هستند که در نگاه اول شاید معنی خاصی نداشته باشند ولی با کمی دقت در آن ها متوجه داستان و فلسفه آنها خواهیم شد.ولی آیا پاک کردن تتو امکان پذیر است؟

اگر بخواهیم سلبریتی های ایرانی را مثال بزنیم که دارای تتو های بسیار و متفاوت هستند می توانیم اشکان دژاگه بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و امیرحسین مقصدلو معروف به تتلو را نام ببریم. در مورد سلبریتی های خارجی نیز افراد زیادی وجود دارند که وقتی نام آن ها به میان می آید اولین چیزی که به ذهن خطور می کند تتو های عجیب و غریب آن هاست.افرادی مثل آرتورو ویدال بازیکن تیم ملی فوتبال شیلی و بازیکن تیم باشگاهی بارسلونا اسپانیا ،دیوید بکهام بازیکن سابق تیم ملی فوتبال انگلیس و آدام لوین خواننده معروف هالیوودی.

پاک کردن تتو, آیا پاک کردن تتو شدنیست؟
آدام لوین خواننده گروه مارون 5
پاک کردن تتو, آیا پاک کردن تتو شدنیست؟
آرتورو ویدال
پاک کردن تتو, آیا پاک کردن تتو شدنیست؟
دیوید بکهام

هرچند تتو کردن به عقیده بسیاری باعث جذابیت افراد می شود ولی می تواند معایب خاص خودش را نیز داشته باشد.همین معایب یکی از عواملی است که بسیاری را ترغیب می کند که به فکر پاک کردن تتو های خود بیفتند.

حال وقت آن است که بررسی کنیم که آیا تتو قابل پاک شدن است یا نه.

پاک کردن تتو در افراد دارای پوست تیره

اگر دارای پوست تیره هستید متاسفانه حامل خبر خوبی برایتان نیستیم.دلیل آن هم این است که میان رنگ ماده تتو و پوست باید تفاوت و یا اصطلاحا کانتراست قابل توجهی وجود داشته باشد زیرا در غیر این صورت هنگام پاک کردن تتو بین رنگ پوست و رنگ ماده خالکوبی شده رقابتی بوجود می آید و احتمال اینکه پوست عکس العمل های متفاوتی از خود نشان دهد وجود دارد.یعنی امکان دارد سفید ، بی رنگ و یا حتی پررنگ شود.

رنگ های مختلف تتو

طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که رنگ های قهوه ای پررنگ و سیاه معمولا جواب مثبتی به لیزر می دهند و راحت تر پاک می شوند.اما رنگ های قرمز در اغلب موارد دیرتر به لیزر جواب می دهند.

مناسب ترین لیزر برای پاک کردن تتو

q-switched یکی از مناسب ترین انواع لیزر برای رنگ های سیاه ، آبی و قهوه ای تیره ای می باشد.طرز کار این لیزر بدین صورت است که ذرات رنگ داخل پوست را به ذرات بسیار ریزی تبدیل می کند. این ذرات ریز توسط سلول های لاشه خوار برداشته و ذره ذره دفع می شوند.

تتو با یک جلسه پاک نمی شود

هنگام تتو رنگ های متعددی وارد پوست می شوند.علاوه بر این این رنگ ها در عمق های متفاوتی از پوست قرار می گیرند.در نتیجه برای تخریب این رنگ دانه ها به جلسات متعدد لیزر همراه با طول موج های متفاوتی نیاز است.

متاسفانه پاک کردن کامل تتو ممکن نیست

هرچند روش های پاک کردن تتو و خالکوبی بیشتر می شود اما همچنان پاک کردن تتو کار بسیار زمان بری است و نیاز به درمان پی در پی و مداوم دارد و متاسفانه پاک کردن کامل آن به صورتی که هیچ ردی از آن باقی نماند فعلا به طور عملی ممکن نیست.

Summary
پاک کردن تتو, آیا پاک کردن تتو شدنیست؟
Article Name
آیا تتو قابل پاک شدن است
Description
پاک کردن تتو میتواند سختی ها و معایب خاص خودش را داشته باشد...